رائول گونزالز بلانکو ملقب به رائول نام کامل کاپیتان محبوب و پر افتخار باشگاه رئال مادرید است.
رائول متولد 27 ژوئن سال 1977 در شهر مادرید است و تمام دوران بازیگری خود را در باشگاه رئال مادرید سپری کرده است.رائول با به ثمر رساندن 61 گل در لیگ قهرمانان اروپا عنوان بهترین گلزن کل تاریخ این رقابتها را متعلق به خود کرده است و تاکنون موفق شده است 3 بار در این رقابتها به عنوان قهرمانی برسد.

رئال مادرید

اولین فصل حضور رائول در باشگاه رئال مادرید برمی گردد به سال 1994 زمانی که وی فوتبال را از تیم C رئال مادرید اغاز کرد.

او توانست در 7 بازی 13 گل برای تیمش به ثمر برساند تا موفق شود مستقیما به تیم اصلی باشگاه راه یابد.

او با 17 سال و 4 ماه به تیم اصلی راه یافت که او را به عنوان جوانترین بازیکن تاریخ رئال مادرید نامیدند.

وی در همان سال 1994 موفق شد در 28 بازی 9 بار برای تیم اول رئال مادرید گلزنی کند و توانست در همان فصل اول حضورش به مقام قهرمانی لالیگا دست یابد.

در تاریخ 28 سپتامبر 2005 در چارچوب لیگ قهرمانان اروپا تیم رئال مادرید موفق شد با حساب 2 - 1 تیم المپیاکوس را شکست دهد که در ان بازی رائول موفق شد با گلزنی خود اولین بازیکنی باشد که در تاریخ لیگ قهرمانان تعداد گلهایش به عدد 50 می رسد.

رائول تاکنون 483 بار برای رئال مادرید به میدان رفته است که در این تعداد بازی 205 بار گلزنی کرده است و از این لحاظ بعد از بازیکن افسانه ای رئال مادرید یعنی الفردو دی استفانو در رتبه دوم قرار دارد.

[
الفردو دی استفانو رئیس افتخاری باشگاه رئال مادرید برای این باشگاه 217 بار گلزنی کرده است و به نظر می رسد رائول می تواند رکورد او را بشکند.

تیم ملی اسپانیا

رائول در 102 باری که برای تیم ملی اسپانیا بازی کرده است موفق شده 44 بار گلزنی کند که با این تعداد گل عنوان بهترین گلزن تاریخ اسپانیا نیز به او تعلق دارد.

اولین بازی ملی رائول در سال 1996 و در برابر تیم ملی چک انجام گرفت و در سال 2002 بعد از اینکه فرناندو هیه رو از تیم ملی خداحافظی کرد بازوبند کاپیتانی تیم ملی به وی رسید.

رائول تاکنون در جامهای جهانی 1998 - 2002 و 2006 و همچنین در جامهای یورو 2000 و 2004 بازی کرده است و در تمام انها توانسته است گلزنی کند.

در تاریخ 27 مارس 1999 رائول با گلزنی در مقابل تیم اتریش موفق شد هشتصدمین گل تاریخ اسپانیا و درست 3 سال و نیم بعد در تاریخ 7 سپتامبر 2002 با گلزنی در مقابل یونان نهصدمین گل تاریخ اسپانیا را به ثمر رساند.

رائول بعد از گلزنی به تیم تونس در چارچوب رقابتهای جام جهانی 2006 المان عنوان هجدهمین بازیکنی که توانسته است در سه جام جهانی مختلف گلزنی کند متعلق به خود کرد.

این بازیکن پرافتخار بعد از زدن هر گل بر انگشتر ازدواج خود بوسه می زند و گل خود را به همسرش تقدیم می کند.

مامن سانز نام همسر رائول و یک مدل اسپانیایی می باشد که حاصل ازدواج این زوج اسپانیایی چهار پسر است به نامهای : خورخه که رائول این نام را به خاطر علاقه زیادش به خورخه والدانو یکی از اسطوره های رئال مادرید بر روی پسرش نهاد.

همچنین نام دیگر پسر رائول هوگو می باشد که این نام نیز به این خاطر انتخاب شده است که هوگو سانچز دیگر اسطوره رئال مادرید یکی از بازیکنان مورد علاقه رائول در سنین کودکی بوده است رائول دو پسر دیگر به نامهای هکتور و متئو را نیز دارد.

شایان ذکر است که رائول قبل از امدن به رئال مادرید برای انجام تست به باشگاه همشهری و رقیب رئال مادرید یعنی اتلتیکومادرید رفته بود ولی استعدادیابان این باشگاه او را مناسب ندانسته و وی را رد کرده بودند تا دست تقدیر او را به سوی باشگاه رئال مادرید بکشاند و او را تبدیل به سمبل پرافتخارترین باشگاه دنیا کند.