رود فان نیستلروی متولد 1 جولای 1976 در اس در کشور هلند.مهاجم گلزن تیم رئال مادرید که در لیست گلزنان جام قهرمانان اروپا پس از رائول و شوچنکو در رتبه سوم قراردارد.
بازیکن سابق تیم ملی هلند که پس از مسابقات یورو 2008 با فوتبال ملی به طور رسمی خداحافظی کرد.نام کامل او رودجروس یوهانس مارتینس فان نیستلروی است.او در پست مهاجم وسط بازی می کند و تا به حال برای 5 تیم باشگاهی بازی کرده است.

شروع فوتبال حرفه ایش با تیم دن بوش هلند در سال 1993 بود.جایی که از پست دفاع وسط به مهاجم وسط نقل مکان کرد . بعد از ان به تیم هرنویین پیوست و درست پس از یک فصل بازی در این تیم به آیندهوون رفت.

در بهار سال 2000 با مبلغ 18.5 میلیون یورو به منچستر پیوست ولی در اولین تمرین با این تیم با مشکل در ناحیه زانویش مواجه شد . در اولین فصل حضورش در منچستر در 31 بازی 23 گل به ثمر رساند.

وی 10 گل نیز در جام قهرمانان به ثمر رساند تا جایزه بهترین گلزن این رقابتها را کسب کند.او در کل در 219 بازی برای منچستر 150 گل به قمر رساند که یک آمار خیره کننده است.

در 14 جولای 2006 فرگوسن اجازه پیوستن او به رئال مادرید را صادر کرد و این بازیکن با قراردادی به ارزش 18 میلیون پوند به رئال مادرید پیوست.


در سال اول بازی اش در رئال مادرید ال پی چی چی را کسب کرد و با گل زدن در 7 مسابقه پیاپی با هوگو سانچز رکوردی مساوی را کسب کرد.

در تیم ملی کشورش در 64 بازی 33 گل به ثمر رساند در سال 2006 مشکلاتی با مارکو فان باستن مربی هلند پیدا کرد ولی در سال 2008 بازهم در یورو 2008 حضور یافت که در دور یک چهارم نهایی تیمش توسط روسیه حذف شد و او نیز فوتبال ملی را کنار گذاشت.


در سال 2004 با لئونتین اسلاتس ازدواج کرد و در سال 2006 صاحب یک دختر به نام موا آنته شد و در سال 2008 نیز صاحب فرزند پسری به نام لیام شد.

افتخارات:

دو بار قهرمانی در لیگ هلند ، یک بار قهرمانی در انگلستان ، یک بار قهرمانی در جام خیریه انگلستان ، یک بار قهرمانی در اف ای کاپ انگلستان ، دو بار کسب لالیگای اسپانیا ، دوبار کسب مقام بهترین بازیکن هلند ، دوبار کسب عنوان آقای گل لیگ هلند ، یک بار کسب جایزه بهترین بازیکن لیگ قهرمانان ، یک بار کسب ال پی چی چی ، یکی از بازیکنان لیست 100 نفره فیفا ، دو بار آقای گل لیگ قهرمانان اروپا