ایکر کاسیاس از تصمیم همتیمی سابق خود مبنی بر ترک لیگ حرفه ای فوتبال امریکا حمایت کرد .
دیوید بکهام در سال 2007 بعد از اینکه به همراه رئال مادرید قهرمان لالیگا شد با قراردادی عظیم راهی لیگ حرفه ای امریکا و تیم گالکسی گردید .

این بازیکن زمستان امسال از تعطیلات نیم فصل لیگ امریکا استفاده کرد و به توصیه فابیو کاپلو , سرمربی تیم ملی انگلیس , برای اینکه در فرم مطلوب قرار گیرد و بتواند به تیم ملی کشورش کمک کند به طور قرضی راهی اث میلان شد .

بکهام خیلی زود توانست خود را به ترکیب اصلی میلان برساند و اتفاقا در بازیهای این تیم نقشی مهم را ایفا می کند از اینرو سران میلان تصمیم گرفتند که با درخواست از همتایان خود در گالکسی , رضایت انان را جهت ماندن بکهام به طور قطعی در تیم خود جلب کنند .

کاپیتان سابق تیم ملی انگلیس نیز خود تمایل زیادی به ماندن در ایتالیا دارد و قصد بازگشت به امریکا را ندارد ولی مسئولان گالکسی با این پیشنهاد مخالفت کرده اند .

ایکر کاسیاس , دروازبان شماره 1 رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا که به مدت 4 سال در کنار بکهام در رئال مادرید بازی کرده است این تصمیم بکهام را درست و از ان حمایت می کند .

کاسیاس و بکهام شب گذشته طی دیداری دوستانه که بین دو تیم ملی اسپانیا و انگلیس در ایالت سویل اسپانیا برگزار شد همدیگر را بعد از مدتها ملاقات کردند .

کاپیتان تیم ملی اسپانیا در این باره می گوید :

بکهام بازیکنی مهم و اساسی برای تیم ملی انگلیس است و همه از شیوه بازی کردن وی اگاهی دارند . اگر بکهام می خواهد همچنان برای تیم ملی کشورش بازی کند , تصمیمش برای بازگشت به فوتبال اروپا کاملا درست است .

بعد از 4 سال بازی کردن در کنار هم , کاسیاس به خوبی از توانایی های بکهام اگاهی داشته و می داند که دیوید چگونه می تواند به تیمش کمک کند :

ممکن است که بکهام از نظر تکنیک فردی در سطح بازیکنی چون رونالدوی برزیل نباشد ولی او ویژگی های مهم دیگری دارد که می تواند وی را به فردی مهم در تیم تبدیل کند .

زیر نظر فابیو کاپلو , بکهام به خوبی نشان خواهد داد که چه قدر می تواند برای انگلستان مهم باشد و مطمئنا لیاقت حضور در ترکیب اصلی را دارد .


کاسیاس به عنوان کسی که شاگرد فابیو کاپلو بوده و به همراه این مربی موفق ایتالیایی به مقام قهرمانی لالیگا رسیده است ؛ در مورد او این طور می گوید :

کاپلو به هر تیمی که می رود نظم را با خود می اورد , زمانی که به رئال مادرید امد در بهبود عملکرد همه ما تاثیر مستقیم گذاشت و بعد از 4 سال ما را به قهرمانی رساند .

فابیو در رختکن با هیچ کس دوست نیست و از همه بازیکنان می خواهد که بهترین بازی خود را انجام دهند و به درستی در تیم روحیه رقابت را ایجاد می کند .


کاسیاس در پایان این طور گفت :

به نظر من انگلستان در انتخاب کاپلو بسیار درست و دقیق عمل کرد و حالا انها یک نظم و وضعیت جدیدی در تیم خود حس می کنند , کاپلو همیشه در کارش جدیت دارد و در طول تاریخ فوتبال از بهترینهاست .
منبع : real-madrid.ir