به گزارش RmadridFC: رئال مادرید گام بلندی در جذب فرانک ریبری هافبک فرانسوی بایرن برداشت و اکنون از بارسا در جذب این بازیکن پیش افتاده است.به نوشته روزنامه AS فرانک ریبری، مدیر برنامه هایش، مسئولان بایرن مونیخ و فلورنتینو پرس بر سر پیوستن این بازیکن به رئال مادرید به توافق رسیدند اما جزئیات این توافق تا پایان رقابت های بوندسلیگا اعلام نخواهد شد.

ملی پوش فرانسوی بایرن به همراه آلن میگلاچیو مدیر برنامه هایش پیشنهاد قراردادی چهار ساله تا سال 2014 را از سوی فلورنتینو پرس پذیرفتند.

گفته می شود زین الدین زیدان نقش مهمی در متقاعد کردن ریبری در پیوستن به رئال داشته است.

این توافقات به دو دلیل به طور رسمی اعلام نشد.یکی اینکه رقابت های بوندسلیگا هنوز به پایان نرسیده است و دیگری اینکه انتخابات رئال هنوز صورت نگرفته و فلورنتینو پرس هنوز رسما به عنوان ریاست باشگاه رئال مادرید منتصب نشده است

.به نظر می رسد جذب ریبری برای رئالی ها هزینه ای در حدود 50 میلیون یورو در بر داشته باشد و باواری ها با توجه به موافقت خود برای فروش ریبری از هم اکنون به دنبال جانشینی برای او هستند.

بارسلونا یکی از مشتریان پر و پا قرص ریبری است و این بازیکن پیش از این اعلام کرده بود ترجیح می دهد فوتبالش را نوکم ادامه دهد اما مشخص نیست چه چیزی باعث تغییر نظر او شده است.